Google+

Google+ jest jednym z najnowszych social media, uruchomionym przez Google 28 czerwca 2011. Ten serwer social media prezentuje się jako usługi, które mogą pomóc w kontakcie z przyjaciółmi i znajomymi, a także w odkrywaniu nowych ciekawych ludzi. Można zarejestrować w Google+, możesz podać dane osobowe, przesłać swoje zdjęcie profilowe, dodać albumy zdjęć z Google Picasa Web Albums, i podłączyć profil Google+ do Twojego profilu Twitter i wiele więcej. Co więcej, możesz komunikować się albo tylko z jednym ze swoich przyjaciół, albo z grupą ludzi, czy możesz porozmawiać z ludźmi z”całego świata”. Masz również możliwość czytania aktualizacji statusu innych osób, nawet jeśli nie są one jednym z Twoich znajomych.

Instagram

Instagram jest również stosunkowo nowym social media – rozpoczęło swoją działalność w październiku 2010 roku. Jest to aplikacja na smartfona, która pozwala na robienie zdjęć, stosowanie różnego rodzaju filtrów cyfrowych do zdjęć, a następnie można dzielić się tymi zdjęciami z innymi użytkownikami na Instagram, czy na innym portalu social media. Co odróżnia Instagram od innych usług – kwadratowy kształt z wszystkich zdjęć, w porównaniu ze zwykłym formatem 4:3 z regularnych kamer. W kwietniu 2012 Facebook nabył Instagram za miliard dolarów.

Pinterest

Pinterest jest bardzo wyjątkowym social media. Na Pinterest masz wirtualną Planszę, w której można tworzyć, zarządzać i udostępniać zbiory obrazów, które są związane z określonym tematem – hobby, zainteresowania, gospodarstwa domowego, itp. Po rejestracji można przeglądać PINBOARDY innych, czyli ich zdjęcia i fotografie z własnego Plansza. Możesz użyć Pinterest do dekoracji domu, zorganizować swój ślub lub przeglądać receptury żywności. Pinterest był szczególnie udanym social media wśród kobiet.